POLSKA po raz pierwszy na SURFINGOWYCH MISTRZOSTWACH ŚWIATA Juniorów – VISSLA ISA WORLD JUNIOR SURFING CHAMPIONSHIP – 17-25 Wrzesień 2016, Azory, Portugalia.

Po 10 latach działań Polskiego Stowarzyszenia Surfingu wreszcie mamy okazję wysłać Polski Team na Mistrzostwa Świata. Trzymamy kciuki za tegorocznych medalistow Mistrzostw Polski.

Max Miachalewski (14) i Kuba Kuzia (17) będą po raz pierwszy reprezentować Polskę w surfingu. Obaj brali udział w tegorocznych MP ERGO Hestia Polish Surfing Challenge i zajęli w zawodach juniorów Max 1sze miejsce, a Kuba 2gie, natomiast w konkurencji Open Man Kuba zajął 2gie miejsce, a Max 3. i zostali wyprzedzeni tylko przez Seana Crowdera (AUS).

Max i Kuba oprócz łapania fal na Bałtyku regularnie ćwiczą za granicą na oceanicznych falach gdzie występują najlepsze warunki do uprawiania tego sportu.

Obecność Polski na MŚ Juniorów nie odbyła by się bez olbrzymiego wkładu rodzin zawodników oraz sponsorom: Maxa (SOLANO Eyewear) i Kuby (Kumibex, Grupa ERGO Hestia, Akademia Surfingu). Dziękujemy wszystkim za serce i wiarę.

Keep paddling mates!

VISSLA ISA WORLD JUNIOR SURFING CHAMPIONSHIP – Teams

Sortuj według