W tym roku Mistrzostwa Polski zostaly podzielone na dwie części. Zaczeliśmy 10 sierpnia w środę od 6 heatów eliminacyjnych w których wystartowało po czterech zawodników i po dwóch awansowało dalej. Następnie wystartowały dziewczyny w liczbie pięciu. Wygrała Kasia Szukalska przed Karoliną Varvą i Moniką Hałoń. Potem wystartowały 3 heaty ćwierćfinałowe z których do półfinałów awansowali Janek Korycki, Łukasz Koński, Paweł Molik oraz Łukasz Bromski, Jurek Kijkowski i Mikołaj Molenda. Fale były wypasione, Janek Korycki zaliczył kilka wspaniałych ponad 100 metrowych jazd.

Pod wieczór odbyla się sesjia pokazowa. W wodzie było ponad 20 osób. Następnego dnia do akcji na sesję wave ruszyli skimboardziści. Wygrał Tomek Wojciechowski, drugi był Filip Wendland, a trzeci Piotr Lisowski.

Półfinały i finał rozegraliśmy w sobotę 20 sierpnia. Wystartowaliśmy dopiero o szóstej po południu, ponieważ wcześniej był bardzo silny prąd, który uniemożliwiał rozegranie zawodów. Do finału awansowali Janek Korycki, Jurek Kijowski i Łukasz Koński. Dużą niespodzinką było odpadnięcie w półfinale, ubieglorocznego Mistrza Polski Łukasza Bromskiego. Zwycięzcą piątej, jubileuszowej edycji Polish Surfing Challenge został Jurek Kijkowski, który w finale miał więcej szczęścia i pokonał Janka Koryckiego oraz Łukasza Końskiego. Poziom sportowy zawodników podnosi się z roku na rok i naprawdę było na co popatrzeć.

Zawody byly rozgrywane na prognozę, także doczekaliśmy się świetnych fal, na których
zawodnicy mogli się wykazać. Obie części i eliminacje i finały odbyły się na Półwyspie Helskim na wysokości kempingu Solar. W niedzielę następnego dnia, rozegraliśmy tradycjny już dla PSC longboardowy downhill we Władysławowie.

Wielkie podziękowania dla sponsorów: Rip Curl, Surfround, Sector 9, Skull Candy, Pakalolo, Cartel, Madness, dla Maćka Krystosiaka który zajął się organizacją całej imprezy, i Michała Nowackiego za longboard downhill.